Освітній процес

Організація освітнього процесу у Веселівському ЗДО
  Загальні відомості про Веселівський ЗДО Ушомирської сільської ради

Юридична адреса: вул. Л. Українки, б.12-б, с. Веселівка, Коростенського р-ну, Житомирської області, 11572, тел.(04142) 98-3-44,

Веселівський ЗДО  розпочав свою діяльність у 1985 році.

Сьогодні - це сучасний заклад освіти, пріоритетними завданнями діяльності якого є:

• забезпечення всебічного розвитку дітей дошкільного віку відповідно до їх нахилів, здібностей, індивідуальних психічних та фізичних особливостей;

• забезпечення  готовності дітей до шкільного навчання;

• надання методичної і консультаційної допомоги сім’ям, залучення батьків до процесу виховання, навчання дитини;

• впровадження інноваційної діяльності, новітніх технологій.

За проектною потужністю  заклад дошкільної освіти розрахований на 60 місць. У 2021-2022 навчальному році заклад відвідувало 25 дітей, в тому числі дітей раннього віку - 5. Дві різновікові групи комплектуються переважно у серпні - вересні за віковими ознаками.

Зарахування дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється на підставі  заяв батьків, медичної довідки про стан здоров'я дитини, ксерокопії свідоцтва про народження дитини.

У закладі в наявності методичний кабінет,  медичний кабінет, музично-спортивна зала, кабінет завгоспа,  пральня, харчоблок, укриття, підвальне приміщення.

Територія  закладу озеленена, поділена на зони відповідно до вимог щодо організації розвивального життєвого простору. На території створені квітники, зона саду, городу.  Навесні 2022 року колектив ЗДО  брав участь  у місячнику благоустрою території закладу.

Кожна група має окремий майданчик, на якому встановлено ігрове обладнання. У наявності  підвальне приміщення для зберігання овочів,  садового інвентарю та матеріалів для сезонного використання.

Кожна різновікова група має окреме приміщення: ігрову, спальню, гігієнічну кімнати та роздягальню. Групові приміщення повністю забезпечені меблями та ігровим обладнанням. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

Загальна кількість дітей змінювалась відносно до запитів батьків:

З 1 вересня 2022 року заклад дошкільної освіти буде відвідувати  23 дитини, (11 - очно, 12- дистанційно) з них:

ранній вік –  2 дитини;

молодший дошкільний вік - 10 дітей;

середній дошкільний вік - 8 дітей;

старший дошкільний вік - 3 дитини;

У Веселівському ЗДО освітній процес у 2022/2023 навчальному році буде здійснюватися  за  програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля»  та чинними парціальними  програмами:

- «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку» (Н. Гавриш, О. Пометун);

- програма з фізичного виховання «Казкова фізкультура» авт. М.М.Єфименко;

- «Скарбниця моралі» парціальна програма з морального виховання дітей дошкільного віку;

- парціальна програма з духовно-морального виховання дошкільників

«Україна – моя Батьківщина».

- “Англійська мова для дітей дошкільного віку”: програма та методичні рекомендації

Педагогічний склад

Заклад дошкільної освіти укомплектовано педагогічними кадрами -  4 педагоги та  технічним персоналом - 9 працівників.

Директор - Дячук Олена Вікторівна, освіта повна вища педагогічна, педагогічний стаж - 14 років. У даному закладі освіти працює з квітня 2005 року,  на посаді директора  працює з січня  2012 року.

Вихователь - Литвинчук Ніна Степанівна, освіта неповна вища, педагогічний стаж - 23 роки. У даному закладі на посаді вихователя працює з вересня 2010 року.

Вихователь - Корзун Марина Геннадіївна, освіта неповна вища, педагогічний стаж - 6 років. У даному закладі працює з жовтня 2020 року.

Керівник гуртка - Савчук Вікторія Петрівна, освіта базова вища, педагогічний стаж - 5 років. У даному закладі працює з листопада 2017 року.

Сьогодення поставило нас в умови  зміни формату навчання. Починаючи з квітня 2022 року педагоги розпочали працювати дистанційно в умовах дії воєнного стану в Україні.

Основною освітньою ідеєю 2022/2023 навчального року в роботі Веселівського ЗДО  є – утвердження в свідомості дошкільників патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України.

Найбільш актуальними наразі виступають громадянсько-патріотичне, духовно-моральне, військово-патріотичне та екологічне виховання як основні складові національно-патріотичного виховання. Формування ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості у дітей  повинно здійснюватися на прикладах героїчної боротьби Українського народу за самовизначення і творення власної держави, ідеалів свободи, соборності та державності.

Також, педагогічний колектив Веселівського  ЗДО продовжує роботу   над реалізацією методичної проблеми  «Формування конкурентноспроможної особистості засобами інноваційних технологій, розвиток особистості вихователя і дитини в умовах розбудови НУШ на 2021-2026рр». Та спрямовує освітній процес  у 2022/2023 навчальному році на реалізацію таких пріоритетних завдань:

Впровадження передових педагогічних ідей, розробок, новітніх  технологій, що сприяють ефективному розвитку пізнавальних здібностей малюків в різних видах дитячої діяльності. Урізноманітнення форм взаємодії  між учасниками освітнього процесу через використання  ІКТ.

Формування  життєвої компетентності малюків за освітнім напрямом «Дитина в світі культури». Впровадження в освітній процес інтерактивних методів ознайомлення дошкільників з живописом.

Формування у дошкільників відчуття приналежності до своєї країни завдяки їхній участі в проектній діяльності громадянсько-патріотичного змісту .